Aktuality

Aktuality

Muzea Krušných hor - Rodinná soutěž

Destinační agentura Krušné hory připravila soutěž spojenou s vydáním nové brožury Muzea Krušných hor. Soutěž je určena pro rodiny s dětmi, obdržení balíčku s dílky puzzle, je proto vázána na nákup rodinné vstupenky. Do soutěže je zapojeno celkem 8 muzeí. Adresy, popisy a otevírací doby naleznete v přiložené brožuře - Muzea Krušných hor.  Pozor!!! některá muzea jsou otevřena pouze v letní sezóně, tedy do konce září či října.

Velká letní fotosoutěž

Velká fotografická soutěž s Destinační agenturou Krušné hory o.p.s.
Destinační agentura Krušné hory vyhlásila i letos tradiční letní soutěž pro všechny nadšené fotografy jak z řad amatérů tak profesionálů. Své snímky zachycující krásy Krušných hor jste nám zasílali elektronicky do 31. 8. 2017, ze kterých odborná porota vybrala vítěze. Z vítězných fotografií bude vytvořen kalendář pro rok 2018
a na jejich autory čekají také hodnotné ceny. Z nejlepších fotografií pro vás také denně připravujeme fotoseriál na našem facebooku, vřele doporučujeme.

 
Pro zajímavost uvádíme pravidla soutěže:
Soutěže se může zúčastnit každá fyzická osoba, která v době trvání soutěže zašle soutěžní fotografii a uvede svou platnou e-mailovou adresu, své jméno a telefonní číslo. Soutěže se nemohou účastnit zaměstnanci organizátora a osoby jim blízké.
Požadavky na soutěžní fotografie:
Fotografie musí geograficky pocházet z území Krušných hor (z české i německé strany). Cílem je zvěčnit Krušné hory v těch nejzajímavějších podobách v každém ročním období. Do soutěže budou přijaty pouze digitální fotografie, které budou splňovat následující parametry: formát JPG, TIF, PSD. Minimální požadavek pro přijatelnou tiskovou kvalitu je rozměr fotografie 4 000×2 400 pixelů (obrazových bodů), optimální požadavek pro nejvyšší tiskovou kvalitu je rozměr fotografie 7 400 x 4 500 pixelů (obrazových bodů). Orientace fotografií musí být na šířku. Každý účastník má právo zaslat do soutěže maximálně 5 snímků. Povinnou součástí přihlášené fotografie je průvodní informace, která musí obsahovat jméno autora a jeho e-mailovou adresu, telefonní číslo, název a krátký popis fotografie. Své fotografie musí soutěžící zaslat na emailovou adresu: info@krusne-hory.org.
Podmínky účasti v soutěži: Zasláním fotografie do soutěže účastník potvrzuje, že: Je autorem dodané fotografie, že tato fotografie je původní a nejedná se o fotomontáž (povolena je pouze minimální úprava barevnosti a jemné doostření); Zasláním fotografií do soutěže se autor fotografií vzdává svých autorských práv a Destinační agentura Krušné hory o.p.s. s nimi může dále nakládat a používat je pro prezentaci Krušných hor v elektronické i tištěné podobě.

Průvodce: Muzea Krušných hor

Destinační agentura Krušné hory sestavila průvodce, který se zaměřuje na větší a menší muzea v regionu Krušných hor a to nejen na české straně, ale i německé.

V brožuře naleznete popis muzeí, otevírací dobu a příslušné kontakty.

Průvodce Muzea Krušných hor je zdarma k dispozici v Informačním centru Litvínov.

S jízdním kolem po Ústeckém kraji s autobusy DÚK


Z Litvínova na Dlouhou Louku


Na Komáří vížku VEŘEJNOU DOPRAVOU

Magazín brána do Čech ke stažení

Brána č.6 Brána č.6

čísla 1. až 6.

fotografie Brána č.5

fotografie Brána č.4

fotografie

fotografie

fotografie

HRADY A ZÁMKY V KRUŠNÝCH HORÁCH A PODKRUŠNOHOŘÍ

  • přehled
  • novinky
  • otevíraci doby
  • tipy v okolí

Od 1. dubna 2017 začíná sezóna památek 

Přílohy:

UKONČENÍ TURISTICKÉ SEZÓNY V KRUŠNÝCH HORÁCH 2016

Předběžná verze plakátu na zvláštní jízdu historickými motorovými vozy na Moldavu v sobotu 24. září 2016. Jízdenky na zvláštní vlak budou k dispozici na prodejních místech od pátku 9. září 2016.

INFOCENTRUM DESTINAČNÍ AGENTURY KRUŠNÉ HORY

Turistické informační centrum Destinační agentury Krušné hory se nachází v prostorách nově rekonstruovaného zámku Valdštejnů v centru města litvínov.

otevírací doba: po-ne od 9:00 do 17:00

činnost: informování široké veřejnosti o dění v regionu Krušných hor a v okolních městech. Pravidelné vydávání elektronického magazínu zábavy v Krušných horách - vychází 1x měsíčně. Zprostředkování a distribuce bezplatných informačních materiálů pro turisty ale také pro ostatní informační centra v regionu. Prodej map a upomínkových předmětů. průvodcovská činnost.

https://www.facebook.com/info.Litvinov/

1 | |

United Energy a.s.JIrkovLitvínovPRVNÍ MOSTECKÁ a.s.Ústecký krajSEVEROČESKÉ DOLY a.s.NET4GAS