Trasy

Průvodce Krušnými horamiKategorie

Více

Oblast

Určeno pro


Méně

Oblast

Kategorie

Jak

Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

Oblast

Mapa Krušných hor

Načítám mapu…

  Magazín Brána do Čech

  Trasy v Krušných horách

  Z výšin Klínovce až do podzemí

  Vytvořil: Brána do čech (info(zavináč)branadocech.cz)

  Oblast: Chomutov

  Bod zájmu: Pěší

  Určeno pro: Rodina, Zdatný turista, Senior

  Jak: Pěšky

  Praktické informace:

  Adresa: Klínovec

  Tento výlet nás zavede do horních částí jedinečných Krušných hor, kde nejprve navštívíme nejvyšší bod, a to vrchol Klínovce s historickým hotelem a kamennou rozhlednou, poté zažijeme chlad a temné vlhko v tu a tam prosvětlených rudonosných chodbách hory Mědník a na závěr prožijeme chvíle romantiky s nádechem dávné minulosti okořeněné vzdušnými výhledy po krajině na zřícenině hradu Hasištejn.

  Na nejvyšší vrchol Krušných hor - Klínovec

  Plochý vrchol Klínovce (1244 m) zdobí historický hotel s osmibokou kamennou rozhlednou. Pochází z roku 1884, měří 24 metrů a v současné době je v rekonstrukci. Hlavní dominantu Klínovce ovšem tvoří 80 metrů vysoká telekomunikační věž viditelná z dalekého okolí. Na vrchol vede sedačková lanovka i silnice s parkováním vedle hotelu. V létě je Klínovec skvělým cílem pro cyklisty a pěší turisty. V zimě vrchol nabízí řadu výborných lyžařských vleků a sjezdovek. Na své si přijdou i běžkaři. Prvním objektem na Klínovci byla obyčejná dřevěná pyramida z roku 1817. Po ní nastoupil gloriet, který sloužil návštěvníkům od roku 1838 do roku 1868. Roku 1880 byl založen Krušnohorský spolek, který začal přemýšlet o nové rozhledně na Klínovci. Vznikla tak během jediného týdne provizorní dřevěná vyhlídková věž. V roce 1883 byl spolek návalem turistů donucen postavit alespoň malý hostinec. Když ani ten nestačil, rozrostl se objekt do komplexu s více budovami, jak ho známe dnes.   Do útrob hory Mědník – Měděnec, štola Maria Hilfe Z výšin Klínovce se přesuneme do 16 km vzdáleného Měděnce. Tato bývalá hornická osada, nacházející se na samé hraně krušnohorského zlomu nad Kláštercem nad Ohří, vyrostla počátkem 16. století na ložiskách stříbronosné a měděné rudy. Historická štola Maria Hilfe je od roku 2007 opět otevřena pro veřejnost a zhruba 40 minut dlouhá podzemní prohlídka rozhodně stojí za návštěvu. Budete provedeni cca tři sta metrů dlouhou podzemní chodbou s osvětlenými částmi hlavní štoly i vedlejších chodeb, kde spatříte figuríny v dobovém oblečení v pracovních pozicích. Zlatým hřebem prohlídky je nasvícené jezírko vzniklé ze zaplavené komory.Pro umocnění zážitku doporučujeme po prohlídce krátce vystoupat na vrchol Mědník ke kapličce, kde stísněný pocit z úzkých chodeb štoly nahradí kouzelný kruhový výhled po čarovném okolí.   Za tajemnými zákoutími hradu – zříceninaHasištejn Na závěr se podíváme k nejmalebnější hradní zřícenině u nás vzdálené od Měděnce 22 km. Působivý gotický hrad Hasištejn je ideálním turistickým cílem pro celou rodinu. Je postavený na skalnatém ostrohu, který na západní straně velmi prudce klesá do údolí Prunéřovského potoka. Každému obdivovateli starých hradů zaplesá srdce, když projde můstkem a za vstupní bránou uzří rozsáhlé nádvoří, pod kterým budí zvědavost a tajemnost podzemní sklepy rozsáhlých rozměrů. Ovšem ještě milejší překvapení nás čeká za další branou, kterou vstoupíme do výše položených útrob hradu. Zde je dostatek zajímavých částí a zákoutí, kde můžeme prozkoumávat dochované krásy hradu. K vidění je malá a velká věž s impozantními vyhlídkami po okolí i širém kraji, původní gotická hradní kaple, unikátní kamenné krakorce s reliéfní výzdobou a další rozličné výklenky a chodby, které ocení především nejmenší návštěvníci.  

  Líbí se: 0× Nelíbí se: 0×

  Komentáře

  dfsgvb sh dfsgvb sh 04.07.2017 08:23 <a href="https://google.com/"> google searching </a>

  defcvf defcvf 04.07.2017 08:24 <a href="https://google.com/"> google searching </a>

  feromseo omso feromseo omso 09.08.2017 19:47 this is intresting here for you https://texassubhub.tumblr.com/post/161982104301/ex-namorada-voltou-e-agora

  feromseo omso feromseo omso 09.08.2017 19:48 this is interesting here for you texassubhub.tumblr.c…  Opište kód

  NET4GASLitvínovLom u MostuUnited Energy a.s.JIrkovÚstecký krajSeverní Energetická