Místa

Průvodce Krušnými horamiKategorie

Více

Oblast

Určeno pro


Méně

Oblast

Kategorie

Jak

Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

Oblast

Mapa Krušných hor

Načítám mapu…

Magazín Brána do Čech

Místa v Krušných horách

Město Dubí

Vytvořil: Kateřina Pourová (info(zavináč)krusnehory.org)

Oblast: Dubí

Bod zájmu: Kultura, Příroda, Tip na výlet, Historie, Církevní památky, Lázně a wellness

Určeno pro: Dospělý, Rodina, Děti a mládež, Zdatný turista, Senior, Handicapovaný

Jak: Autem, Na kole, Pěšky

Praktické informace:

GPS: 50°40'38.33877614520134"N, 13°47'40.94970703084073"E

Web: www.mesto-dubi.cz/cs…

Telefon: +420 417 571 041

Adresa: Městský úřad, Ruská 264, 417 01 Dubí

Město Dubí leží na úpatí Krušných hor, je známo jako lázeňské středisko s rozvíjející se turistickou infrastrukturou a místo s nejseverněji položenou benátskou architekturou v Evropě, kterou reprezentuje kostel Panny Marie. Nejvýznamnějším podnikem je Český porcelán, a.s., kde se vyrábí světoznámý „Cibulák". Ve městě je několik velkých podniků zabývajících se sklářskou výrobou.
Město Dubí bez území příhraniční oblasti Cínovec, se rozkládá pod patou a na úbočí Krušných hor v nadmořské výšce 450 až 250 metrů. Jeho větší část se nachází na území severočeské hnědouhelné pánve, která je postižena důsledky dnes již historické hlubinné a pozdější povrchové báňské činnosti.

Pod výraznou geomorfologickou kulisou svahu Krušných hor se rozkládají části obce Mstišov, Pozorka, Bystřice, Běhánky a Drahůnky.

Vlastní obec Dubí se pak ve směru JJV - SSZ vkliňuje hlubokým erozívním údolím potoka Bystřice do zalesněného svahu krušnohorského masívu.

Geomorfologická pozice jednotlivých částí města ovlivňuje nejen rozdílné klimatické podmínky jednotlivých oblastí, ale svou geologickou stavbou předurčuje i podmínky a problematiku jejího dalšího rozvoje.

Přes nepříznivé vlivy průmyslu a těžby uhlí na životní prostředí lze konstatovat, že lesní porosty obklopující zastavěné území jsou výrazně méně postiženy než partie o nadmořské výšce 600 a více metrů. Přesto vše patří území k typické inverzní oblasti v celém svém rozsahu.

Líbí se: 0× Nelíbí se: 0×

Komentáře

Quickbooks Support Number Quickbooks Support Number 23.05.2017 18:39 Best Quickbooks Support Number, Quickbooks Help, Quickbooks Support, Quickbooks Support Number, Quickbooks Support Phone Number, Quickbooks Tech Support Number, Quickbooks Tech Support Phone Number, Quickbooks Technical Support Number, Quickbooks Technical Support Phone Number, Quickbooks Customer Support Number, More info visit :- www.quickbooksaccoun…

Best Support Number Best Support Number 23.05.2017 18:45 Best Sage Support Number, Sage Help, Sage Support, Sage Support Number, Sage Support Phone Number, Sage Tech Support Number, Sage Tech Support Phone Number, Sage Technical Support Number, Sage Technical Support Phone Number, Sage Customer Support Number, More info visit :- www.sageaccountingso…

Best Support Number Best Support Number 23.05.2017 18:52 Best Quicken Support Number, Quicken Help, Quicken Support, Quicken Support Number, Quicken Support Phone Number, Quicken Tech Support Number, Quicken Tech Support Phone Number, Quicken Technical Support Number, Quicken Technical Support Phone Number, Quicken Customer Support Number, More info visit :- www.quickenaccountin…Opište kód

PRVNÍ MOSTECKÁ a.s.Lom u MostuMostÚstecký krajLitvínovUnited Energy a.s.JIrkov