Místa

Průvodce Krušnými horamiKategorie

Více

Oblast

Určeno pro


Méně

Oblast

Kategorie

Jak

Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

Oblast

Kategorie

Oblast

Mapa Krušných hor

Načítám mapu…

Magazín Brána do Čech

Místa v Krušných horách

Sport areál  Klíny

Vytvořil: Kateřina Suchá (reditel(zavináč)krusne-hory.org)

Oblast: Litvínov

Bod zájmu: Sport, Kultura, Příroda

Určeno pro: Rodina, Děti a mládež, Zdatný turista, Senior

Jak: Autem, Na kole, Pěšky, Na běžkách

Praktické informace:
Vleky jsou v provozu od 9.00 - 16.00 hodin. Pravidelně každý den od středy do soboty zde probíhá i večerní lyžování od 17.00 do 20.00 hodin.

Běžecké okruhy :
Modrý okruh 1,6 km
Zelený okruh 3,0 km
Oranžový okruh 4,7 km
Žlutý okruh 3,7 km
Hnědý okruh 3,5 km
Novinkou je trasa Klíny-Mníšek-Seiffen dlouhá 8,5 km.

GPS: 50°37'41.62100000160251"N, 13°33'56.98800000001938"E

Web: www.kliny.cz

Email: ski@kliny.cz

Telefon: +420 727 803 833

Adresa: Sport areál Klíny, s.r.o., Klíny-Rašov č.ev.64, 436 01 Klíny

Zábavu a relaxaci nabízí rodinné středisko zimních i letních sportů Sport areál Klíny, největší středisko zimních sportů v okrese Most. Nachází se v nadmořské výšce 720 metrů, přibližně 6 km od Litvínova a 5 km od silničního hraničního přechodu do SRN Mníšek /Deutscheinsiedel.

Pro letošní zimní sezonu si na Klínech připravili velkou novinku - rozjede se zde jediná čtyřsedačková lanovka ve východním Krušnohoří. Kromě nové lanovky byly zmodernizovány i 3 vleky a prodlouženy a rozšířeny sjezdovky. Umělé zasněžování pokrývá 100% sjezdovek, a tak se těšte na skvělé sněhové podmínky. Pokud toužíte po adrenalinu, nevynechejte nový snowpark s unikátním Big Airem, který navrhli reprezentanti ČR v akrobatickém lyžování - Roman Dalecký a ve snowboardingu - Honza Nečas.

Jako první areál v ČR zavádí letos na Klínech tzv. multičasovou jízdenku, která zvýší flexibilitu a šetří čas i peníze návštěvníků. Při každé delší pauze se odpočet času zastaví do doby, než lyžař opět projede odbavovacím místem. Kartu s desetihodinovým tarifem tak lze rozložit do více dnů sezóny. Úsporu návštěvníkům poskytne také letos nově zavedené parkování zdarma.
V těsné blízkosti areálu na Mračném vrchu, 850 metrů nad mořem, jsou udržované okruhy pro běžecké lyžování s návazností na Krušnohorskou bílou stopu.

Na Klínech ale nemusíte zůstat jen u lyžování. V nové multifunkční sportovní hale s horolezeckou a tenisovou stěnou si můžete protáhnout i jiné svaly, kterým pak večer můžete dopřát relax v sauně nebo whirlpoolu.

V letních měsících můžete využít víceúčelové sportovní hřiště s umělým provrchem. Umožňuje rekreační i výkonnostní hru tenisu, volejbalu, nohejbalu, malé kopané, florbalu a street basketbalu. Hřiště je uměle osvětleno a v zimě může sloužit jako přírodní kluziště.

Přímo v centru Sport areálu Klíny naleznete 7metrovou horolezeckou věž se zajištěnými cestami různé obtížnosti. Po předchozí domluvě s recepcí hotelu Emeran vám bude k dispozici i zkušený instruktor. Je tu i možnost zapůjčení základní horolezecké výbavy, jakou je lano, osma, expresky, sedáky.

Další letní aktivitou areálu je minigolf, dětské hřiště, trampolína, horská cyklistika, nordic walking, outdoor training a pro příznivce adrenalinových sportů, ale i pro rekreační jezdce jsou k dispozici horské koloběžky. Dokonalý brzdový systém dovoluje jet krokem, ale i značnou rychlostí, podle toho, jaký způsob si jezdec zvolí.

Sport areál Klíny od 1.května do 30.září nabízí 14 km dlouhý sjezd z Lesné do Brandova podél krásného Telčského potoka přes bývalou Gabrielinu huť. Akce je určena pro maximálně šestičlenné skupiny. Zahájení celého sjezdu je u hotelu Emeran, odkud budete dopraveni mikrobusem k horskému hotelu Lesná. Zde začíná vlastní jízda na koloběžkách pod dohledem instruktora. Po absolvování sjezdu na vás již bude v Brandově opět čekat mikrobus, který vás i s koloběžkami dopraví zpět na Klíny. Sjezd je nutné si předem zarezervovat na recepci hotelu Emeran, kde si domluvíte přesný termín a počet účastníků. Sjezd je vhodný pro děti od 10 let a všechny osoby, které  bezpečně zvládnou jízdu na kole. Pro jezdce je povinná přilba (může být i zapůjčena), doporučeny jsou rukavice a chrániče kolen a loktů.  

Líbí se: 3× Nelíbí se: 0×

KomentářeOpište kód

SEVEROČESKÉ DOLY a.s.PRVNÍ MOSTECKÁ a.s.United Energy a.s.Ústecký krajLom u MostuSeverní EnergetickáNET4GAS